zereh
04 خرداد 1402 - 10:06

راه‌اندازی مرکز فوق تخصصی درمان نازایی در کاشان

معاون درمان دانشگاه علوم پزسکی کاشان ضمن اشاره به راه‌اندازی مرکز فوق تخصصی درمان نازایی در کاشان گفت: نظام ارجاع در کاشان راه‌اندازی شد.

عباس آزادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، با بیان اینکه در تلاش هستیم تا خدمات را به صورت متوازن در مناطق مختلف ارائه دهیم، اظهار داشت: همکاران ما در بحث درمان تمام تلاش خود را می‌کنند در حالی که 80 درصد بحث تجهیزات پزشکی ما با خارج از کشور در ارتباط است و تامین آن در برخی موارد با دغدغه‌های گوناگونی روبه‌رو می‌شود.

وی افزود: دستگاه ام آر آی بیمارستان نقوی کاشان یک دستگاه قدیمی بود و با پیگیری‌های صورت گرفته دستگاه ام آر آی فوق پیشرفته تا یک ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد و سعی شده است خدمات ایمنی و مطمئن به مردم ارائه شود و موارد نیاز به اصلاح در دستور کار قرار گرفته است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کاشان از راه‌اندازی مرکز فوق‌تخصصی درمان نازایی این دانشگاه خبر داد و ابراز داشت: این مرکز در بین استان‌های مجاور شهرستان کاشان نظیر ندارد و تجهیزات مدرن و جدید در این مرکز مستقر و نصب می‌شود.

وی ضمن اشاره به بروزرسانی و نصب تجهیزات در بیمارستان تخصصی متینی گفت: تمام اقدامات فوق تخصصی چشم‌پزشکی در بیمارستان نقوی نصب و مورد استفاده عموم مردم قرار می‌گیرد و شاهد تحول در نظام خدمت حوزه چشم‌پزشکی خواهیم بود.

آزادی ضمن اشاره به اجرای نظام ارجاع توسط وزارت بهداشت تصریح کرد: در این طرح در مراکز بهداشتی و پایگاه‌های بهداشتی شهری و روستایی اجرا می‌شود و پزشکان در مراکز حضور داشته و اگر نیاز به مراجع بالاتر وجود داشته باشد این ارجاع صورت می‌پذیرد.

وی با بیان اینکه این طرح در حال حاضر به صورت آزمایشی و اختیاری اجرا می‌شود، تاکید کرد: پس از بررسی‌های لازم این طرح به صورت اجباری اجرا می‌شود و همه این موارد به صورت الکترونیک انجام می‌شود و درخواست‌ها و مراحل درمان مشخص است.

انتهای پیام/801/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1237392